Doqquz nəfərin öldüyü mebel sexi keçmiş komitə sədrinin qardaşlarına məxsus imiş
“Qaynarinfo”nun əldə etdiyi məlumata görə, sözügedən mebel sexi Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin keçmiş sədri Nazim İbrahimovun qardaşlarına məxsusdur.
Obyekt Binəqədi rayonundakı keçmiş Ağac Emalı Zavodunun ərazisində yerləşir. Sözügedən zavod illər əvvəl Nazim İbrahimovun qardaşı, “İBRA Holdinq”in prezidenti Tağı İbrahimov tərəfindən özəlləşdirilib.
Sexin təsisçisi Tağı İbrahimov və “Avesta” şirkətinin sabiq prezidenti Hacı İbrahim Nehrəmli olub.
Sözügedən ərazidə yerləşən 8 sex bir neçə il əvvəl mebel istehsalı üçün iş adamına icarəyə verilib. Hadisə zamanı sözügedən iş adamı da dünyasını dəyişib.
Qeyd edək ki, hadisə nəticəsində bu saatadək xilasedicilər tərəfindən dağıntılar altından 3-ü sağ çıxarılmaqla, 9 nəfərin cəsədi tapılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib. Ümumilikdə 24 nəfər xəsarət alıb.

Мебельный цех, в котором погибли девять человек, принадлежал братьям экс-председателя комитета
Как сообщает Qaynarinfo, указанный мебельный цех принадлежит братьям бывшего председателя Государственного комитета по работе с диаспорой Назима Ибрагимова.
Объект расположен на территории бывшего деревообрабатывающего завода в Бинагадинском районе. Указанный завод много лет назад был приватизирован братом Назима Ибрагимова - президентом İBRA Holding Таги Ибрагимовым.
Основателями цеха были Таги Ибрагимов и экс-президент компании Avesta Гаджи Ибрагим Нехремли.
Расположенные на указанной территории 8 цехов несколько лет назад были сданы в аренду бизнесмену для производства мебели. В результате происшествия предприниматель также погиб.
Отметим, что в результате взрыва и пожара 24 человека получили травмы различной степени тяжести, троих спасатели вызволили из-под завалов. Кроме того, были найдены и переданы соответствующим структурам тела девяти человек.