Qəbələdə narkotiklərin dövriyyəsilə məşğul olan və odlu silah-sursat gizlədən şəxslər saxlanılıblar
Qəbələ Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən narkotik vasitələrin satışı ilə məşğul olan və qanunsuz odlu silah-sursat saxlayan şəxslərə qarşı bir neçə əməliyyat keçirilib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan verilən məlumata görə, keçirilən tədbir zamanı Ağdaş rayon sakini Əli Əsədov saxlanılıb. Şəxsi axtarış zamanı ondan qurudulmuş marixuana və avtomat patronları aşkarlanıb. Davam etdirilən tədbirlərlə onun rayon ərazisində gizlətdiyi atəşəyararlı, lüləsi və qundağı kəsilmiş tüfəng, 100 ədəd avtomat patronu, “Kalaşnikov” markalı silaha məxsus daraq, eləcə də 155 qram narkotik vasitə olan qurudulmuş marixuana polis əməkdaşları tərəfindən aşkar edilərək götürülüb.
Keçirilmiş digər əməliyyat tədbiri nəticəsində isə rayon ərazisində narkotiklərin satışı ilə məşğul olmaqda şübhəli bilinən şəhər sakini Rəsul Alməmmədov saxlanılıb. Üzərinə keçirilən baxış zamanı ondan marixuana aşkar olunub.
Faktlarla bağlı Qəbələ Rayon Polis Şöbəsində cinayət işləri başlanılıb, saxlanılan hər iki şəxs barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

В Габалинском районе задержаны подозреваемые в наркоторговле и незаконном хранении оружия
Сотрудники Габалинского районного отдела полиции провели несколько операций против лиц, подозреваемых в наркоторговле, а также незаконном хранении огнестрельного оружия и боеприпасов.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы МВД, в ходе мероприятия задержан житель Агдашского района Али Асадов. При личном досмотре у гражданина обнаружили марихуану и патроны для автомата.
В продолжении мероприятий правоохранители изъяли спрятанные на территории района огнестрельное оружие, ружье с обрезанным стволом и прикладом, 100 патронов к автомату, магазин к автомату Калашникова, а также 155 г наркотиков.
В результате другой операции был задержан житель города Расул Алмамедов, подозреваемый в торговле запрещенными веществами на территории района. В ходе личного досмотра у него также была обнаружена марихуана.
В связи с данными фактами возбуждены уголовные дела. Решением суда в отношении обоих задержанных избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3