14.12.2023 12:42 2 148
“Əgər Bakı iki ölkə liderləri arasında razılaşdırılmış prinsipləri təsdiq etsə, yaxın vaxtlarda Azərbaycanla sülh sazişinin imzalanması çox realdır”.
Bu açıqlama ilə Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan çıxış edib.
O qeyd edib ki, Ermənistan regionda kommunikasiyaların açılması üçün təsirli və konkret addımlar atmağa hazırdır.
N.Paşinyan vurğulayıb ki, İrəvanın nəqliyyat kommunikasiyalarının açılmasına dair yanaşması “Sülh kəsişməsi” layihəsi konsepsiyasında öz əksini tapıb.
N.Paşinyan söyləyib ki, Ermənistan Azərbaycanla nəinki keçmişdə mövcud olan dəmir yolu rabitəsini bərpa etməyə, həm də yenilərini tikməyə hazırdır.

Пашинян: Подписание мирного соглашения в ближайшее время очень реалистично
Премьер-министр Армении Никол Пашинян назвал очень реалистичным подписание соглашения о мире с Азербайджаном в ближайшее время.
Как передают армянские СМИ, об этом он заявил на церемонии открытия министерского заседания развивающихся стран, не имеющих выхода к морю.
Премьер также отметил, что Армения готова предпринять действенные и конкретные шаги по открытию коммуникаций в регионе.
"Более 30 лет границы Армении с Турцией и Азербайджаном закрыты, и сегодня мы много говорим и обсуждаем возможности разблокирования транспортных коммуникаций в регионе", - сказал Пашинян.
Он подчеркнул, что Армения готова не только восстановить действующие в прошлом железнодорожные коммуникации с Азербайджаном, но и построить новые.скачать dle 11.3