Rusiya səfirliyi ulu öndərin anım günü ilə bağlı paylaşım edib
Rusiyanın Azərbaycandakı səfirliyi Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı paylaşım edib.
Bu barədə paylaşım diplomatik nümayəndəliyin teleqram kanalında yerləşdirilib.
“Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyev 20 il əvvəl aramızdan ayrıldı. Bizim ümumi ölkəmizin (SSRİ - red.) və müasir Azərbaycanın inkişafında əvəzsiz xidmətləri olmuş bu böyük Sovet və Azərbaycan dövlət xadiminin parlaq xatirəsini ehtiramla anırıq”, - deyə paylaşımda bildirilib.
Səfirlik qeyd edib ki, ulu öndər Heydər Əliyev müasir Rusiya-Azərbaycan münasibətlərinin əsasını qoyub:
“Bu gün Rusiya və Azərbaycan müttəfiq, strateji və səmərəli iqtisadi tərəfdaşlıq, mədəni mübadilə, regionda sülh, təhlükəsizliyin qorunması, dəstəklənməsi nümunəsini təqdim edən ölkələrdir”.скачать dle 11.3

Посольство России поделилось публикацией по случаю дня памяти Гейдара Алиева
Посольство России в Азербайджане поделилось публикацией по случаю дня памяти общенационального лидера Гейдара Алиева.
Соответствующая публикация размещена в Telegram-канале дипмиссии.
"20 лет назад нас покинул общенациональный лидер азербайджанского народа Гейдар Алиев. Чтим светлую память великого советского и азербайджанского государственного деятеля, внесшего неоценимый вклад в развитие нашей общей страны и современного Азербайджана", - отмечается в посте.
В посольстве отметили, что великий лидер Гейдар Алиев заложил основу современных российско-азербайджанских отношений.
"Сегодня Россия и Азербайджан - союзники и стратегические партнеры, подающие пример эффективной экономической кооперации, культурного обмена, поддержания мира и безопасности в регионе", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3