Moskvada Xəzəryanı ölkələrin XİN başçılarının görüşü keçirilir - YENİLƏNİB
“Report”un Rusiya bürosunun məlumatına görə, iclasda Azərbaycanı xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov təmsil edir.
Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrovun sədrliyi ilə keçirilən tədbirdə İran, Qazaxıstan və Türkmənistanın XİN başçıları da iştirak edirlər.
Tərəflər Xəzər dənizində əməkdaşlığın inkişafı üçün prioritetləri vurğulayaraq, qarşılıqlı maraq doğuran regional məsələləri müzakirə etməyi planlaşdırırlar.
Xatırladaq ki, Ceyhun Bayramov dekabrın 4-də Rusiyaya işgüzar səfərə gedib.
Dekabrın 15-də Rusiyanın paytaxtı Moskvada Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun iştirakı ilə Xəzəryanı ölkələrin Xarici İşlər Nazirləri Şurasının iclası keçiriləcək.
“Report” xəbər verir ki, Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrovun sədrliyi ilə baş tutacaq tədbirə Azərbaycanla yanaşı İran, Qazaxıstan və Türkmənistan nümayəndələri qatılacaq.
Tərəflər Xəzər əməkdaşlığının inkişafı üçün prioritetləri vurğulayaraq, qarşılıqlı maraq doğuran regional məsələləri müzakirə etməyi planlaşdırırlar.
Xatırladaq ki, dekabrın 4-də Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Xəzəryanı ölkələrin Xarici İşlər Nazirləri Şurasının iclasında iştirak etmək məqsədilə Rusiya Federasiyasına işgüzar səfərə yola düşüb.скачать dle 11.3

В Москве началась встреча глав МИД прикаспийских стран - ОБНОВЛЕНО
Как сообщает Report, Азербайджан на заседании представляет министр иностранных дел Джейхун Байрамов.
В мероприятии под председательством главы МИД РФ Сергея Лаврова также принимают участие представители Ирана, Казахстана и Туркменистана.
Стороны планируют обсудить представляющие взаимный интерес региональные вопросы с упором на приоритеты развития прикаспийского сотрудничества.
Напомним, что Джейхун Байрамов отправился с рабочим визитом в Россию 4 декабря.
В Москве 5 декабря состоится встреча министров иностранных дел прикаспийских государств в рамках нового регулярного министерского диалога.
Как сообщает Report, в мероприятии под председательством главы МИД Российской Федерации (РФ) Сергея Лаврова примут участие представители Азербайджана, Ирана, Казахстана и Туркменистана.
Напомним, 4 декабря министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов отправился с рабочим визитом в Россию для участия в заседании Совета глав МИД прикаспийских стран.