Türkiyəli ekspert: “Ermənistanda uşaqları terror təşkilatına cəlb edirlər”
“Report” xəbər verir ki, bunu türkiyəli siyasi ekspert Deniz Atasoy Beynəlxalq Münasibətlər və Diplomatiya Araşdırmaları Mərkəzinin Türk Dünyasının gələcəyinə həsr olunmuş beynəlxalq Turan konfransında çıxışı zamanı deyib.
Ekspert qeyd edib ki, dünya gözlərini haqsızlığa qarşı yumur.
O bildirib ki, ermənilər daim terrorçulardan geniş istifadə ediblər:
“Onlar bunun üçün müxtəlif terror təşkilatları ilə işləyirlər”.
Ekspertin sözlərinə görə, bu gün terrorizm dünyada geniş yayılıb:
“Bu məsələ beynəlxalq təhlükəsizliyə təhdid yaradır. Ona görə də terrorizmə qarşı ciddi mübarizə aparılmalıdır”.
D.Atasoy qeyd edib ki, terrorizm hər ötən gün güclənir:
“Məsələn, VOMA Ermənistanın terror təşkilatıdır. 2014-cü ildə yaradılıb. Bu təşkilatın terror təşkilatı olduğunu qəbul etməyimiz üçün kifayət qədər dəlil var. Yəni onun sırf humanitar xarakterli olduğuna dair iddialar əsassızdır”.
Ekspert vurğulayıb ki, bu təşkilatın fəaliyyətində Azərbaycan və Türkiyəyə qarşı aqressiya xüsusi yer tutur:
“Uşaqların təşkilata cəlb olunması sosial mediada manipulyasiyalar vasitəsi ilə aparılır”.скачать dle 11.3

Турецкий эксперт: В Армении детей вовлекают в террористические организации
В Армении детей вовлекают в деятельность террористических организаций, манипулируя их сознанием посредством социальных сетей.
Как сообщает Report, об этом турецкий политический эксперт Дениз Атасой заявил на международной конференции "Туран" Исследовательского центра международных отношений и дипломатии.
По его словам, армяне всегда широко использовали терроризм для достижения своих целей.
"К примеру, VOMA - это террористическая организация Армении, созданная в 2014 году. Утверждения о гуманитарном характере VOMA беспочвенны", - добавил Д.Атасой.
Он также подчеркнул, что особое место в деятельности VOMA занимает агрессия в отношении Азербайджана и Турции.
"Вовлечение детей в деятельность организации осуществляется путем манипулирования их сознанием через социальные сети", - подытожил турецкий эксперт.скачать dle 11.3