Ermənistan XİN başçısı: “İrəvan normallaşma prosesi ilə bağlı Bakıya təkliflər paketi təqdim edib”
İrəvan münasibətlərin normallaşması prosesini irəli aparmaq üçün Azərbaycana təkliflər paketi təqdim edib.
Ermənistan mediasının məlumatına görə, bu barədə Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan ATƏT-ə üzv ölkələrin XİN başçıları Şurasının toplantısı çərçivəsində Fransanın Avropa məsələləri üzrə dövlət naziri Lorens Bunla görüşdə bildirib.
Həmsöhbətlər regional təhlükəsizlik və sabitlik məsələləri, mövcud çağırışlar ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Bundan başqa Ermənistanla Azərbaycan arasında münasibətlərin tənzimlənməsi istiqamətində atılan addımlar da qeyd olunub.
“Prosesin irəliləməsi imkanından yararlanmaq üçün Ermənistan ötən həftə ikitərəfli saziş layihəsi üçün təkliflər paketini Azərbaycana təhvil verib”, - deyə Mirzoyan bildirib.скачать dle 11.3

Мирзоян: Армения направила Азербайджану пакет предложений для продвижения процесса нормализации отношений
Как передают армянские СМИ, об этом Арарат Мирзоян сказал во время встречи с госсекретарем по делам Европы при МИД Франции Лоуренс Бун.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам региональной безопасности и стабильности, существующим вызовам.
Были также упомянуты шаги, предпринятые в направлении регулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
Мирзоян подчеркнул, что для того, чтобы использовать возможность для продвижения процесса, Армения на прошлой неделе передала Азербайджану пакет предложений проекта двустороннего соглашения.