Prezident: “Dünyada uğursuz, bir neçə ağaya xidmət edən ölkələrin sayı az deyil, onlardan biri Ermənistandır”
24.11.2023 15:30 3 483
“Dünyada uğursuz, asılı, iki və ya daha çox stulda oturmaq istəyən, bir neçə ağaya xidmət edən, özünü daha böyük dövlətlərin qarşıdurma arenasına çevirən ölkələrin sayı az deyil. Onlardan biri Azərbaycanın qonşusu Ermənistandır”.
“Belə ölkələrə, sözün əsl mənasında, müstəqil ölkə demək olmaz. Belə ölkələrin siyasəti xalqlarının iradəsinə əsaslanmır, onların taleyi xarici sponsorların əlindədir. SPECA-ya üzv dövlətlər isə əsl müstəqil ölkələrdir, çünki müstəqil xarici və daxili siyasət aparırlar”, - deyə Azərbaycan Prezidenti qeyd edib.скачать dle 11.3

Президент: Армения - одна из безуспешных и зависимых стран, которые хотят служить нескольким хозяевам
24.11.2023 15:30 3 492
В мире немало безуспешных и зависимых стран, желающих усидеть на двух или более стульях одновременно, служить нескольким хозяевам и превративших себя в арену противостояния более крупных государств. Одна из них - соседняя с Азербайджаном Армения.
"Такие страны нельзя назвать независимыми в подлинном смысле слова. Политика таких стран не основана на воле их народов, их судьба находится в руках иностранных спонсоров. А государства-члены SPECA являются поистине независимыми странами, потому что проводят независимую внешнюю и внутреннюю политику", - отметил глава государства.скачать dle 11.3