Prezidentdən prokurorluq işçiləri ilə bağlı SƏRƏNCAM
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 18 noyabr tarixli 869 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikası dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına saxlanılan Azərbaycan Respublikasının prokurorluq işçilərinin və prokurorluq orqanlarına işə götürülən digər işçilərin ştat sayı həddi”ndə dəyişiklik edilib.
Bu Sərəncamın 1-ci hissəsi ilə bağlı maliyyələşdirmə məsələləri Azərbaycan Respublikasının dövlət büdcəsində Azərbaycan Respublikası prokurorluq orqanlarının saxlanılması üçün nəzərdə tutulmuş vəsait hesabına həyata keçiriləcək.скачать dle 11.3

Президент подписал распоряжение о сотрудниках прокуратуры
Внесены изменения в "Предельную штатную численность сотрудников прокуратуры Азербайджанской Республики, содержащихся за счет средств государственного бюджета АР, и других работников, нанимаемых в органы прокуратуры", утвержденную распоряжением Президента Азербайджана № 869 от 18 ноября 2014 года.
В связи с этим Президент Ильхам Алиев 18 августа подписал распоряжение.
Вопросы финансирования, связанные с частью 1 настоящего документа, будут осуществляться за счет средств, предусмотренных в государственном бюджете АР на содержание органов прокуратуры страны.скачать dle 11.3