Azərbaycan Prezidentinin 10 illik fəaliyyəti: Davamlı inkişaf, tərəqqi dövrü
Davamlı inkişaf və tərəqqi yolunda olan Azərbaycan Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə tarixin yeni mərhələsinə qədəm qoyub və artıq neçə illərdir ki, regionun lider dövlətinə çevrilib.
Təsadüfi deyil ki, məhz İlham Əliyevin rəhbərliyi dövründə Azərbaycanın inkişafı və güclənməsi üçün zəruri olan bütün addımlar atılıb.
Hakimiyyətdə olduğu illər ərzində bir çox sahələrdə uğurlu addımlar atan, bir neçə beynəlxalq və ölkədaxili layihələrə imza atan İlham Əliyev çoxşaxəli sosial-iqtisadi islahatlar kursu ilə ölkə iqtisadiyyatının inkişafı yolunda böyük uğurlara zəmin yaradıb. Bu isə öz növbəsində hər bir vətəndaşın həyatında irəliləyişlərə səbəb olub.
Məhz cənab Prezidentin həyata keçirdiyi ardıcıl və sistemli islahatlar, daxili və xarici siyasət nəticəsində qazanılan uğurlar müasir dövlətimizin inkişafının təməl daşıdır. Artıq ölkə həyatının elə bir sahəsi yoxdur ki, orada davamlı və ardıcıl, müasir çağırışlara cavab verən islahatlar aparılmasın.
Respublikamızda müntəzəm irəliləyişlərlə müşahidə olunan dayanıqlı və davamlı tərəqqisi milli dövlətçilik maraqlarına əsaslanır.скачать dle 11.3

10-летняя деятельность Президента Азербайджана: Период устойчивого развития, прогресса
Азербайджан, идущий по пути устойчивого развития и прогресса, вступил в новый этап истории под руководством Президента Ильхама Алиева и уже на протяжении нескольких лет является лидером в регионе.
Именно в период президентства Ильхама Алиева были приняты все необходимые меры для развития и укрепления страны.
Глава государства, предпринявший успешные шаги во многих сферах, реализовавший несколько международных и внутренних проектов за годы своего правления, создал предпосылки к большим успехам в развитии экономики страны путем проведения многовекторных социально-экономических реформ. Это, в свою очередь, привело к улучшению уровня жизни каждого гражданина.
Последовательные и систематические реформы, проводимые Президентом, успехи, достигнутые в результате продуманной внутренней и внешней политики, являются краеугольным камнем развития нашего современного государства. В жизни страны уже нет такой сферы, в которой бы не проводились отвечающие современным вызовам реформы.
Наблюдающийся в нашей республике устойчивый и продолжительный прогресс основывается на интересах национальной государственности.скачать dle 11.3