Sergey Lebedev İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanladı
MDB İcraiyyə Komitəsinin sədri – icraçı katibi Sergey Lebedev Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
“Möhtərəm İlham Heydər oğlu.
Doğum gününüz münasibətilə Sizi səmimi-qəlbdən təbrik edirəm.
Azərbaycanda, MDB məkanında və bütün dünyada Sizin adınız öz ölkəsini inkişaf və tərəqqi, vətəndaş sülhünün və həmrəyliyinin təmin edilməsi yolu ilə qətiyyətlə irəli aparan prinsipial, güclü və iradəli lider sözü ilə tam assosiasiya yaradır.
Sizin qarşınızda duran məsul məsələlərin həlli fiziki və mənəvi gücün ən yüksək səviyyədə səfərbər olunmasını tələb edir. Siz var gücünüzlə Azərbaycan xalqının rifahının yüksəldilməsi, mədəni və mənəvi baxımdan zənginləşməsi işinə həsr edirsiniz.
Mən qəti əminəm ki, Sizə xas olan müstəsna iş qabiliyyəti və yüksək intellektual potensial bundan sonra da Azərbaycan Respublikası naminə çoxşaxəli fəaliyyətinizdə uğurlar qazanmağa imkan verəcək.
Bu xoş fürsətdən istifadə edərək, Sizə Müstəqil Dövlətlər Birliyi məkanında inteqrasiya proseslərinin inkişafı məsələlərində ardıcıl və konstruktiv mövqe tutduğunuza, MDB İcraiyyə Komitəsini daim dəstəklədiyinizə görə səmimi minnətdarlığımı bildirirəm.
Möhtərəm İlham Heydər oğlu, Sizə möhkəm cansağlığı, firavanlıq, bütün planlarınızın və niyyətlərinizin uğurla həyata keçməsini arzu edirəm”.скачать dle 11.3

Сергей Лебедев направил поздравительное письмо Президенту Ильхаму Алиеву
Председатель Исполкома - исполнительный секретарь СНГ Сергей Лебедев направил поздравительное письмо Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
"Глубокоуважаемый Ильхам Гейдарович.
Примите мои сердечные поздравления по случаю дня Вашего рождения.
Ваше имя в Азербайджане, странах СНГ и во всем мире прочно ассоциируется с принципиальным, сильным и волевым лидером, ведущим свою страну твердым курсом по пути развития и процветания, обеспечения гражданского мира и согласия.
Решение стоящих перед Вами ответственных задач требует предельной мобилизации физических и душевных сил, которые вы всецело отдаете делу повышения благосостояния, культурного и духовного обогащения народа Азербайджана.
Глубоко убежден, что исключительная работоспособность и высокий интеллектуальный потенциал позволят Вам и далее добиваться успехов в многоплановой деятельности во благо Азербайджанской Республики.
Пользуясь столь приятным случаем, выражаю искреннюю признательность за Вашу последовательную и конструктивную позицию в вопросах развития интеграционных процессов на пространстве Содружества Независимых Государств и неизменную поддержку Исполкома СНГ.
Желаю Вам, глубокоуважаемый Ильхам Гейдарович, доброго здоровья, благополучия и успешной реализации всех Ваших планов и замыслов", - говорится в поздравлении.скачать dle 11.3