İlham Əliyev: “Azərbaycan ordusu Hadrutu və bir neçə kəndi azad etdi”
“Azərbaycan ordusunun işğaldan azad etdiyi yaşayış məntəqələri münasibətilə xalqımızı təbrik edirəm”.
Bu barədə ölkə başçısı İlham Əliyev AZTV telekanalında xalqa müraciəti zamanı məlumat verib.
Prezident İlham Əliyev işğaldan azad edilən kəndlərin adlarını sadalayıb:
“Hadrut qəsəbəsi, Çaylı kəndi, Yuxarı Güzdək, Gorazilli, Qışlaq kəndi, Qaracalı kəndi, Əfəndilər kəndi, Süleymanlı kəndi, Sur kəndi.
Bu kəndlərin və Hadrut qəsəbəsinin işğaldan azad edilməsi tarixi qələbədir. Demək olar ki, hər gün cəbhədən xoş xəbərlər gəlir. Əsgər və zabitlərimiz döyüş tapşırıqlarını yüksək səviyyədə yerinə yetirirlər.
Əməliyyat planları müasir döyüş prinsiplərinə əsaslanır. Azərbaycan ordusu döyüş hazırlığı baxımından döyüş meydanında tam üstünlüyə malikdir”.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев: Азербайджанская армия освободила Гадрут и ряд сел
Об этом заявил Президент Ильхам Алиев, выступая 9 октября в прямом эфире AzTV с обращением к азербайджанскому народу.
"Это - поселок Гадрут, села Чайлы, Юхары Гюздек, Горазилли, Гышлаг, Гараджалы, Эфендилер, Сулейманлы, Сур.
Освобождение этих сел и поселка Гадрут - историческая победа. Почти каждый день мы получаем с фронта хорошие вести. Наши солдаты и офицеры выполняют боевые задачи на высоком уровне.
Планы операций основаны на современных принципах ведения боевых действий. С точки зрения боевой подготовки азербайджанская армия имеет полное превосходство на поле боя", - сказал глава государства.