Bakı və İrəvan Moskvadakı məsləhətləşmələrdə iştiraklarını təsdiqlədi
Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri cümə günü Moskvada Dağlıq Qarabağla bağlı keçiriləcək məsləhətləşmələrdə iştiraklarını təsdiqləyiblər.
TASS-ın məlumatına görə, bu barədə Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova açıqlama verib.
Onun sözlərinə görə, hazırda bu tədbir üçün hazırlıqlar davam edir.
“Bakı və İrəvan Moskvadakı məsləhətləşmələrdə iştiraklarını təsdiqlədi. Aktiv hazırlıqlar davam edir”, - deyə o bildirib.
Xatırladaq ki, Rusiya Prezidenti Vladimir Putin müzakirələrin aparılması üçün Azərbaycan və Ermənistan XİN rəhbərlərini bu gün Rusiyaya dəvət edib.скачать dle 11.3

Баку и Ереван подтвердили участие в консультациях в Москве
Азербайджан и Армения подтвердили участие своих министров иностранных дел в консультациях в Москве, которые состоятся 9 октября. В настоящий момент идет активная подготовка к этому мероприятию, сообщила ТАСС официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
"Баку и Ереван подтвердили участие в консультациях на уровне министров иностранных дел в Москве. Идет активная подготовка", - отметила она.
Ранее президент России Владимир Путин пригласил глав МИД Армении и Азербайджана в Москву для проведения консультаций по вопросам обмена телами погибших и пленными.скачать dle 11.3