İlham Əliyev Dövlət Agentliyinə 12,5 milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezidenti İlham Əliyev Avtomobil yollarının təmiri və tikintisi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Bakı–Quba–Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi yeni avtomobil yolunun 16-cı kilometrindən (VAZ dairəsi) 30-cu kilometrinədək (Sumqayıt) olan 14 km hissəsində təmir-bərpa işlərinin və “Ağ şəhər” layihəsi çərçivəsində avtomobil yollarının tikintisi işlərinin davam etdirilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə müvafiq olaraq 8 milyon manat və 4,5 milyon manat ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев выделил средства на продолжение ремонта и реконструкции автодорог Азербайджана
24.09.2020 17:11 2 658
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 24 сентября подписал распоряжение о дополнительных мерах в рамках продолжения работ по ремонту и реконструкции автомобильных дорог на территории страны.
Согласно распоряжению, для продолжения работ по реконструкции 14-километрового участка новой дороги Баку - Губа - госграница с РФ и строительства дорог в рамках проекта "Белый город" из резервного фонда Президента АР, предусмотренного в госбюджете на 2020 год, Государственному агентству автомобильных дорог выделяется 8 млн и 4,5 млн манатов соответственно.