Azərbaycanın 100 vətəndaşı Polşadan təxliyə edildi
"Azərbaycan Hava Yolları" (AZAL) ölkə vətəndaşlarının vətənə qaytarılması üçün çarter reysləri həyata keçirməyə davam edir.
Şirkətdən "Reporta" verilən məlumata görə, mayın 21-də Varşavadan Bakıya 100 Azərbaycan vətəndaşının olduğu çarter reysi yerinə yetirilib.
Müəyyən edilmiş qaydalara uyğun olaraq Polşanın paytaxtından gələn bütün sərnişinlər karantinə yerləşdirilib.
Qeyd edək ki, AZAL bundan əvvəl Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın müəyyən etdiyi plana uyğun olaraq Berlindən çarter reysi həyata keçirib.

Из Польши эвакуированы 100 граждан Азербайджана
Национальный авиаперевозчик "Азербайджанские авиалинии" (AZAL) продолжает выполнять чартерные рейсы для возвращения граждан на родину.
Как сообщили Report в компании, 21 мая был выполнен чартерный рейс из Варшавы в Баку, который доставил 100 наших соотечественников.
Согласно установленным правилам, прибывшие из столицы Польши все пассажиры были помещены на карантин.
Отметим, что ранее на этой неделе в соответствии с планом, определенным Оперативным штабом при Кабинете министров Азербайджана, авиакомпания AZAL выполнила чартерный рейс из Берлина.