25.02.2020 18:19 3 412
“Dağlıq Qarabağın işğalı dünyanın gözü qarşısında baş verib. Xocalıda beynəlxalq hüququn soyqırımı, hücum, insanlığa qarşı cinayətləri açıq şəkildə törədilib”.
“HaberGlobal”ın məlumatına görə, bu fikirləri Türkiyənin Milliyyətçi Hərəkat Partiyasının (MHP) lideri Dövlət Baxçalı deyib:
“Xocalı susmayan fəryad, tükənməyən əzab və tükənməyən türk sevdasıdır. 28 ildir Dağlıq Qarabağın Xocalı rayonu türklüyün vicdanında sızıntı, milli ürəklərdə sancıdır. 28 ildir Dağlıq Qarabağ Ermənistanın işğalı altındadır”.
MHP lideri qeyd edib ki, Xocalı türkdür, Dağlıq Qarabağ türkdür.
Baxçalının Məmmədhüseyn Şəhriyardan gətirdiyi “Qurd qurdnan dolaşar, itlər it inən” sitatı zaldakılar tərəfindən alqışlarla qarşılanıb.скачать dle 11.3

Глава турецкой партии: Нагорный Карабах был оккупирован на глазах у всего мира – ВИДЕО
Нагорный Карабах был оккупирован на глазах у всего мира. В Ходжалы были открыто совершены геноцид против международного права и преступления против человечности.
Как передает HaberGlobal, об этом заявил председатель Партии националистического движения Турции (MHP) Девлет Бахчели.
"Ходжалы - это неутихающая боль и бесконечные страдания. Армения оккупирует Нагорный Карабах на протяжении 28 лет", - сказал Д.Бахчели.
Председатель партии отметил, что Ходжалы, Нагорный Карабах – это часть тюркского мира.