Mehriban Əliyeva Rafael Dadaşovun müalicə xərclərini öz üzərinə götürüb - VİDEO
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Xalq artisti Rafael Dadaşovun müalicə xərclərini öz üzərinə götürüb.
Bu barədə oxu.az-a açıqlamasında Xalq artisti Brilliant Dadaşova məlumat verib.
Briliant Dadaşova Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya özü və ailəsi adından təşəkkürünü bildirib:
“Rafael müəllim xəstəxanaya yerləşdiriləndə mən Moskvada idim. Sonra da tədbirlər və çəkilişlər olduğu üçün proseslərə tam müdaxilə edə bilmədim.
Xəstəxana Rafael müəllimi tam müalicə etmədən evə buraxıb. Evdə onun çox pis ağrıları və tutmaları olub. Mən də Mehriban xanıma və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla xanıma müraciət etdim. Ondan sonra Rafael müəllim nəzarətə götürüldü. Hətta Rafael müəllim son vaxtlar özünü belə gümrah hiss etmədiyini deyir. Bu böyük göstəricidir.
Prezident İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya təşəkkür edirəm. Çox mərhəmətli insanlardır. Leyla xanım da çox sağ olsun. Dövlətimiz sənətə və sənətçilərə böyük qiymət verir. Rafael müəllim kimi çox az sayda sənətkarlarımız qalıb”.
Xalq artisti Rafael Dadaşovun vəziyyətinin gözlənildiyindən də yaxşı olduğunu qeyd edib:
“Rafael müəllimə görə hər kəs narahatdır. Vəziyyəti ilə maraqlananlar çoxdur. Həkimlərə və xəstəxanaya minnətdaram. Onu xeyli dəyişiblər. Hətta üç-beş gündə onu beş kilo arıqladıblar. Bu asan iş deyil. Çünki Rafael müəllim çox iştahlıdır.
Bundan öncəki müalicəsi effektsiz olub. Təsəvvür edin ki, ciyərində beş litr su olan insanı xəstəxana pula görə evə buraxıb. Onu ölümlə üz-üzə qoyub. Bu səbəbdən şəxsən Mehriban xanıma müraciət etdim”.

Мехрибан Алиева взяла на себя расходы на лечение Рафаэля Дадашова - ВИДЕО
Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева взяла на себя расходы на лечение Народного артиста Рафаэля Дадашова.
Как передаёт Median.Az, об этом oxu.az сообщила Народная артистка Бриллиант Дадашова.
Артистка выразила благодарность Первому вице-президенту Мехрибан Алиевой.
"Я была в Москве, когда Рафаэль муаллима госпитализировали. Из-за того, что у меня мероприятия, съемки, я не могла полностью заниматься этим", - сказала Б.Дадашова.
По ее словам, после полного курса лечения Рафаэль муаллима выписали из больницы, но дома у него начались сильные боли и приступы.
"Я обратилась к Мехрибан ханум и Лейле ханум. После этого Рафаэль муаллим находится под контролем. Он говорит, что в последние дни не чувствовал себя так бодро. Это о многом говорит.
Я благодарю Президента Ильхама Алиева и Первого вице-президента Мехрибан Алиеву. Очень милосердные люди. Большое спасибо и Лейле ханум. Наше государство очень высоко ценит искусство и деятелей искусства. Таких, как Рафаэль муаллим, осталось очень мало", - сказала она.
По словам артистки, Р.Дадашов чувствует себя гораздо лучше.
"Все беспокоятся о Рафаэль муаллиме, многие справляются о его здоровье. Я благодарна врачам. Он сильно изменился, смог похудеть на 3-5 килограммов, хотя это было нелегко", - сказала Народная артистка.скачать dle 11.3