İlham Əliyev Bakı gəmiqayırma zavodunda inşa olunmuş ilk tankerin istismara verilməsi mərasimində - FOTO
13.12.2019 16:44 6 155
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev dekabrın 13-də “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin sifarişi ilə Bakı gəmiqayırma zavodunda inşa edilmiş “Laçın” adlı ilk tankerin istismara verilməsi mərasimində iştirak edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısının iştirakı ilə “Azərbaycan” gəmi-bərəsinin suya salınması, yeni alınan “Şahdağ”, “Xocalı”, “Quba”, “Murovdağ” və “Savalan” platforma-təchizat gəmilərinin istifadəyə verilməsi mərasimləri də olub.

Ильхам Алиев на церемонии ввода в эксплуатацию первого танкера Бакинского судостроительного завода - ФОТО
13.12.2019 16:44 6 011
13 декабря Президент Азербайджанcкой Республики Ильхам Алиев принял участие в церемонии сдачи в эксплуатацию первого танкера "Лачын", построенного на Бакинском судостроительном заводе по заказу ЗАО "Азербайджанское каспийское морское пароходство".
С участием главы государства также состоялась церемония спуска на воду парома "Азербайджан".
Кроме того, были сданы в эксплуатацию снабженческие суда "Шахдаг", "Ходжалы", "Губа", "Муровдаг" и "Савалан". Судна предназначены для доставки различных видов грузов на морские платформы.