Prezident İlham Əliyev mətbuatın problemlərin həllindəki rolundan danışdı - VİDEO
Bu gün Xaçmaz rayonunun və Yevlax şəhər İcra Hakimiyyətlərinin yeni rəhbərlərinin qəbulu zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ölkənin müxtəlif sosial problemlərinin işıqlandırılmasında Azərbaycan mediasının rolunu xüsusi qeyd edib.
Belə ki, o xüsusilə bu yaxınlarda Şamaxı rayonunda yerləşən məktəbin acınacaqlı durumu ilə bağlı ölkə telekanallarının birində efirə getmiş videodan danışıb.
Prezident İlham Əliyev məktəbin vəziyyətindən hiddətləndiyini və Şamaxıdakı zəlzələdən sonra məktəbin niyə təmir edilmədiyini başa düşmədiyini söyləyib.
Dövlət başçısı İH-nin yeni rəhbərlərinə xalqın xeyirinə xidmət etmələri və yerli sakinlərin bu kimi problemlərlə qarşılaşmamaları üçün hər şeyi etmələri haqqında göstəriş verib.

Президент Ильхам Алиев рассказал о том, как пресса помогает решать проблемы страны - ВИДЕО
В ходе сегодняшнего приема новых глав Исполнительных властей Хачмазского района и города Евлах Президент Азербайджана Ильхам Алиев отметил особую роль СМИ Азербайджана в освещении различных социальных проблем страны.
В частности, он рассказал о недавнем видеосюжете на одном из телеканалов страны о плачевном состоянии школы, расположенной в Шамахинском районе.
По словам главы государства, он был возмущен состоянием школы и не понимает, почему с момента землетрясения в Шамахы ее до сих пор не отремонтировали.
Президент наказал новым главам ИВ служить во благо народа и делать все, чтобы местные жители не испытывали проблемы такого рода.