Ərdoğan Bakı səfərindən danışdı - VİDEO
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin dəvətilə oktyabrın 14-15-i keçiriləcək Türk Şurasının VII sammitində iştirak etmək üçün Bakıya yola düşürəm. Səfərimdə məni geniştərkibli nümayəndə heyəti müşayiət edəcək.
Bu fikirləri Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Bakıya səfəri öncəsi keçirdiyi mətbuat konfransında deyib:
“Bakıda ilk olaraq, İlham Əliyevlə görüşəcəm. Daha sonra xaricdə yaşayan türk iş adamları ilə bir araya gələcəyik”.
Ərdoğan Türk Şurasının VII sammitinin əhəmiyyətindən danışıb.
O bildirib ki, sammitdən sonra şuraya üzv ölkələrin dövlət və hökumət başçıları ilə təkbətək görüşlər keçirəcək.скачать dle 11.3

Эрдоган рассказал о поездке в Баку - ВИДЕО
По приглашению Президента Азербайджана Ильхама Алиева я еду в Баку, чтобы принять участие в VII Саммите Совета сотрудничества тюркоязычных государств (Тюркский совет). Меня будет сопровождать делегация в широком составе.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, об этом на пресс-конференции накануне поездки в Баку сказал президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
"В первую очередь в Баку я встречусь с Ильхамом Алиевым. Затем повидаюсь с турецкими бизнесменами, проживающими за рубежом", - отметил глава государства.
Эрдоган рассказал о важности саммита Совета сотрудничества тюркоязычных государств.
По его словам, после саммита будут проведены встречи тет-а-тет с главами государств и правительств стран-членов организации.скачать dle 11.3