Atletika üzrə dünya çempionatında Azərbaycanı təmsil edəcək idmançıların adları bilindi
7 senytabr – 6 oktyabr tarixlərində Qətərin paytaxtı Dohada atletika üzrə dünya çempionatı keçiriləcək.
Oxu.az-a Azərbaycan Atletika Federasiyasından verilən məlumata görə, bu yarışda baş məşqçi Bəhruz Salehlinin rəhbərliyi altında dörd idmançı ölkəmizi təmsil edəcək.
Bunlar Nazim Babayev, Aleksis Kopelyo (üç təkanla tullanma), Evans Kiplaqat (marafon qaçışı) və Anna Skidandır (çəkic atma).
Ümumilikdə 11 gün davam edəcək yarışlarda 209 ölkədən 1900 idmançının iştirakı gözlənilir.
Qeyd edək ki, yarışdan əvvəl – 24-26 sentyabr tarixlərində Dohada Beynəlxalq Atletika Federasiyasının 52-ci Seçki-Hesabat Konqresi keçiriləcək. Azərbaycan Atletika Federasiyasının prezidenti Çingiz Hüseynzadə və baş katibi Məhərrəm Sultanzadə Dohaya səfər edərək, həmin konqresdə iştirak edəcək.скачать dle 11.3

Стало известно, кто будет представлять Азербайджан на ЧМ по легкой атлетике
Как сообщили Oxu.Az в Федерации легкой атлетики Азербайджана, на этих соревнованиях нашу страну будут представлять четыре спортсмена под руководством главного тренера Бахруза Салехли.
Это - Назим Бабаев, Алексис Копельо (оба - тройной прыжок), Эванс Киплагат (марафон) и Анна Скидан (метание молота).
Ожидается, что в турнире, который продлится 11 дней, примут участие 1 тыс. 900 спортсменов из 209 стран.
Отметим, что перед началом соревнований, 24-26 сентября, в Дохе пройдет 52-й отчетно-выборный конгресс Международной ассоциации легкоатлетических федераций. В его работе примут участие президент Федерации атлетики Азербайджана Чингиз Гусейнзаде и генеральный секретарь Магеррам Султанзаде.