Həbib Nurməhəmmədov vətənə dönüb
Dağıstanlı döyüşçü Həbib Nurməhəmmədov Mahaçqalaya qayıdıb. O, Əbu-Dabidəki turnirdən sonra vətəninə dönüb. Burada Nurməhəmmədov yüngül çəkidə UFC çempionu amerikalı Dustin Puaryeni məğlub edərək kəmər qazanıb.
Nurməhəmmədov hava limanında jurnalistlərlə söhbəti zamanı döyüşlə bağlı duyğularını bölüşüb və yaxın vaxtlarda respublika sakinləri - fanatları ilə görüşəcəyini bildirib:
“Sadəcə, bir çox insanın hava limanına gələrək ajiotaj yaratmasını istəmədiyimizdən uçuşu gecəyə saldıq. Ümumilikdə isə bir həftə sonra həmvətənlərimizlə yaxşı görüş keçirəcəyimizi düşünürəm”.скачать dle 11.3

Хабиб Нурмагомедов вернулся в Махачкалу
На родину он вернулся после турнира в Абу-Даби, где выиграл пояс чемпиона UFC в легком весе, победив американца Дастина Пуарье.
В аэропорту Нурмагомедов пообщался с журналистами, поделился эмоциями о прошедшем бое, а также сказал, что в ближайшее время встретится с жителями республики - всеми, кто за него болел, передают "Вести".
"Просто мы не хотели ажиотажа, чтобы много людей в аэропорт приехало; из-за этого прилетели ночью, - заявил он. - А так, я думаю, подарим хорошую встречу для наших земляков… приблизительно через неделю".скачать dle 11.3