Prezident İlham Əliyev yeni medal təsis edilməsi ilə bağlı qanunu təsdiqləyib
Median.az AZƏRTAC-a istinadən bildirir ki, Prezident İlham Əliyev "Azərbaycan avtomobil yolları - 100 il (1918-2018)" Azərbaycan Respublikasının yubiley medalının təsis edilməsi ilə əlaqədar "Azərbaycan Respublikasının orden və medallarının təsis edilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə qanunu təsdiqləyib.
"Azərbaycan Respublikasının orden və medallarının təsis edilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 2-ci maddəsində "Hərbi vətənpərvərlik tərbiyəsində xidmətlərə görə" medalı" hissəsinin sonunda nöqtə işarəsi nöqtəli vergül işarəsi ilə əvəz edilsin və həmin hissədən sonra aşağıdakı məzmunda yeni hissə əlavə edilir:
"Azərbaycan avtomobil yolları - 100 il (1918-2018)" Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı.".
Maddə 2. "Azərbaycan avtomobil yolları - 100 il (1918-2018)" Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı haqqında Əsasnamə" təsdiq edilsin.
Maddə 3. "Azərbaycan avtomobil yolları - 100 il (1918-2018)" Azərbaycan Respublikasının yubiley medalının təsviri" təsdiq edilsin.скачать dle 11.3