Hikmət Hacıyev: "Təəssüflə qeyd edim ki, Ermənistan COP29-da iştirak etmir" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Hikmət Hacıyev: "Təəssüflə qeyd edim ki, Ermənistan COP29-da iştirak etmir"
"Təəssüflə qeyd edim ki, Ermənistan COP29-da iştirak etmir"
Bunu Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Bakıda keçirilən BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəfləri Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində jurnalistlərə açıqlamasında söyləyib.
"Azərbaycan konvensiyanın üzvü olaraq, bütün tərəflərə dəvət göndərib", - deyə o qeyd edib.
O əlavə edib ki, COP29-da 70 mindən çox xarici və ölkədaxili nümayəndənin qeydiyyatı həyata keçirilib və bunların əksəriyyəti - 60 mini xarici qonaqlardır:
"Burada 3000-dən çox xarici media nümayəndələri qeydiyyatdan keçib".
Qeyd edək ki, noyabrın 11-də Bakıda COP29 tədbiri start götürüb. 190-a yaxın ölkənin nümayəndələrinin iştirak edəcəyi tədbir noyabrın 22-də başa çatacaq.

Хикмет Гаджиев: С сожалением отмечу, что Армения не участвует в COP29 » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
С сожалением отмечу, что Армения не участвует в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).
Об этом журналистам заявил помощник Президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации главы государства Хикмет Гаджиев в рамках COP29 в Баку.
"Азербайджан, как член конвенции, направил приглашения всем сторонам", - отметил он.
Он добавил, что на COP29 зарегистрировано более 70 000 иностранных и местных представителей, большинство из которых - 60 000 иностранные гости.
"Здесь зарегистрировались более 3 000 представителей иностранных СМИ", - сказал помощник Президента.
Отметим, что COP29 стартовал в Баку 11 ноября. Мероприятие, в котором примут участие представители около 190 стран, завершится 22 ноября.