27.03.2024 14:27 2 841
Bu barədə Rusiya Təhlükəsizlik və Korrupsiyaya qarşı Mübarizə üzrə Federal Layihənin rəhbəri Vitali Borodin özünün “Telegram” kanalında məlumat verib.
V.Borodinin sözlərinə görə, A.Puqaçovanın xarici agent kimi tanınması ilə bağlı Rusiya Baş Prokurorluğu Ədliyyə Nazirliyinə müvafiq müraciət göndərib.
Qeyd edək ki, Alla Puqaçova Ukrayna ilə Rusiya arasında başlayan müharibədən qısa müddət sonra ölkəsini tərk edib. O, Rusiyanın Ukraynada apardığı müharibəni dəstəkləməyib. A.Puqaçova ailəsi ilə İsrailə köçüb. A.Puqaçovanın həyat yoldaşı, tanınmış şoumen Maksim Qalkin də Ukrayna ilə müharibənin əleyhinə çıxdığı üçün Rusiya Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən xarici agent kimi tanınıb.скачать dle 11.3

Началась процедура признания Пугачевой иноагентом » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В России началась процедура признания народной артистки СССР Аллы Пугачевой иностранным агентом, сообщил в Telegram-канале глава Федерального проекта по безопасности и борьбе с коррупцией Виталий Бородин.
По его словам, наделить российскую певицу соответствующим статусом просит Генеральная прокуратура РФ.
"Пришел ответ из Генеральной прокуратуры РФ на мое обращение: "Началась процедура признания Аллы Пугачевой иностранным агентом, прокуратура просит Министерство юстиции РФ признать Пугачеву иностранным агентом". Надеюсь, контролирующие органы доведут это дело до конца", - написал Бородин.