Çingiz Mustafayevdən 20 Yanvarla bağlı kompozisiya - VİDEO » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Oxu.Az xəbər verir ki, “Avrovizya 2019” mahnı müsabiqəsində Azərbaycanı təmsil edən Çingiz Mustafayev faciənin 30 illiyi ilə bağlı özünəməxsus yeni kompozisiyasını təqdim edib.
Müğənni “Instaqram” səhifəsində kompoziyanın videosunu izləyiciləri ilə bölüşüb.
“Bu gün 20 yanvar faciəsindən 30 il keçir. Bu faciədə 147 Azərbaycan vətəndaşı şəhid olub. Onların ruhunu hörmət və ehtiramla yad edirəm. Mən öz hisslərimi, duyğularımı bu ifamla izah etmək istədim. Allah rəhmət eləsin!
1990-cı il yanvarın 19-dan 20-nə keçən gecə keçmiş sovet ordusunun hərbi hissələri Bakı şəhərində müstəqil dövlət yaratmaq və öz suverenliyini əldə etmək üçün ayağa qalxan dinc əhaliyə qarşı misli görünməmiş qətliam törədib. Bu qanlı cinayət insanların azadlıq eşqini söndürə bilməyib, xalqımız qanı bahasına da olsa, öz dövlət müstəqilliyinə qovuşub”, - deyə Çingiz Mustafayev paylaşımına şərh yazıb.
Müğənninin hazırladığı kompozisiya qısa zaman ərzində izləyicilər tərəfindən bəyənilib.скачать dle 11.3

Композиция Чингиза Мустафаева, посвященная 20 Января - ВИДЕО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Певец Чингиз Мустафаев, выступавший от Азербайджана на песенном конкурсе "Евровидение-2019", представил новую композицию, посвященную 30-й годовщине трагедии 20 Января.
Как передает Oxu.Az, певец поделился видео в Instagram и сопроводил его следующим комментарием:
"Сегодня 30 лет трагедии 20 Января, в результате которой 147 граждан Азербайджана стали шехидами. Я с уважением чту их память. Свои чувства я хотел выразить этой композицией. Allah rəhmət eləsin!
В ночь с 19 на 20 января 1990 года воинские подразделения бывшей советской армии совершили невиданное преступление против мирных людей, которые выступали за создание независимого государства и суверенитет. Это кровавое преступление не смогло убить в людях любовь к свободе, наш народ добился государственной независимости, хотя и ценой крови".