Dünya şöhrətli müğənni Castin Biber ağır xəstəliyə düçar olduğu haqqında informasiyalar yayılıb.
TMZ portalının əməkdaşları pop ulduz haqda filmi premyeradan öncə izlədikdən sonra Castinin “Layma” (red: dəri, sinir və ürək-damar sisteminin zədələnməsi ilə özünü büruzə verən yoluxucu xəstəlik) adlı infeksion xəstəliyə tutulduğu qənaətinə gəliblər.
Keçən il həkimlər Castinə bu xəstəliyin diaqnozunu qoyublar. Həkimlər uzun müddət onun səhhətində yaranmış problemlərin hansı səbəbdən baş verdiyini anlaya bilmirdilər. Hazırda isə məşhur müalicə alır.
Pop ulduzun qəbul etdiyi dərmanlardan biri onun orqanizminə düşmədiyi üçün bədənini “Akne” adlı sızanaqlar bürümüşdü. Ulduzun üzündə sızanaqların çoxalmasını isə üzə çıxaran onu qarabaqara izləyən paparasilər olub.
Biber xəstəliyi ilə bağlı nikbindir. O, yaxınlarda yeni albom və turun təqdimatından sonra həyat yoldaşı Heyli ilə uşaq sahibi olacağını bildirib.

У Джастина Бибера обнаружили смертельно опасную болезнь » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
"Многие люди говорили, что Джастин Бибер хреново выглядит, сидит на метамфетамине, но они не смогли осознать, что у меня недавно диагностировали болезнь Лайма, причем не только ее, но и серьезный случай хронического мононуклеоза, который сказался на моей коже, работе мозга, энергии и здоровье в целом", - написал Бибер.
Он добавил, что ему пришлось пережить тяжелые два года, но благодаря правильному лечению "пока еще неизлечимой болезни" он идет на поправку и сможет снова выступать.
Болезнь Лайма в одно время сразила и соотечественницу Бибера Аврил Лавин. По словам певицы, она несколько лет провела дома, сражаясь с этим недугом и находясь, по ее ощущениям, на грани жизни и смерти.
Болезнь Лайма - инфекционное заболевание, вызываемое пятью видами бактерий, которые передаются через укус клещей. Недуг обладает большим многообразием клинических проявлений, среди которых жар, головные боли, усталость и кожная сыпь. В некоторых случаях поражаются ткани суставов, сердце, нервная система и глаза.
Болезнь Лайма может закончиться летальным исходом или инвалидностью в случае несвоевременного или неадекватного лечения.скачать dle 11.3