Ölkəmizdə keçiriləcək Türkiyə Respublikasının yaradılmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Mustafa Kamal Atatürk - 2023” birgə taktiki təliminə hazırlıq məşqləri davam edir.
Əlahiddə Ümumqoşun Ordunun (ƏÜO) təlimə cəlb olunan bölmələri daimi dislokasiya məntəqələrini tərk edərək ərazidə yerdəyişmə etməklə texnikanın döyüş tətbiqinə hazırlanması üzrə normativləri icra ediblər.
İki qardaş ölkənin hərbi qulluqçularının, döyüş texnikası və aviasiya vasitələrinin cəlb edilməsi ilə 23-25 oktyabr tarixlərində keçiriləcək birgə təlimdə əsas məqsəd qoşunların qarşılıqlı əlaqədə fəaliyyətləri zamanı döyüş uzlaşmasının təmin edilməsi, idarəetmənin təkmilləşdirilməsi, təcrübə mübadiləsi və şəxsi heyətin peşəkarlığının daha da artırılmasıdır.

В Азербайджане продолжаются подготовительные тренировки к учениям "Мустафа Кемаль Ататюрк-2023" - ВИДЕО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Азербайджане продолжаются подготовительные тренировки к учениям "Мустафа Кемаль Ататюрк-2023" - ВИДЕО
В Азербайджане продолжаются подготовительные тренировки к совместным тактическим учениям "Мустафа Кемаль Ататюрк-2023", посвященным 100-летию образования Турецкой Республики.
Задействованные в учениях подразделения Отдельной Общевойсковой Армии, покинув пункты постоянной дислокации и совершив перемещения на территории, выполнили нормативы по подготовке техники к боевому применению.
Основной целью совместных учений, которые пройдут 23-25 октября с привлечением военнослужащих двух братских стран, боевой техники и средств авиации, станет обеспечение боевой слаженности при взаимодействии войск, совершенствование управления, обмен опытом и повышение профессионализма личного состава.скачать dle 11.3