Görüntülər erməniləri dəli etdi - Mübahisəli ərazidə Azərbaycan və Türkiyə bayraqları yanaşı asıldı - FOTO
Görüntülər  erməniləri dəli  etdi - Mübahisəli ərazidə Azərbaycan və Türkiyə bayraqları yanaşı asıldı -  FOTO
Azərbaycan Ordusunun işğaldan azad etdiyi Kəlbəcər rayonunun Zod qızl yatağının girişində Azərbaycan Bayrağı ilə yanaşı Türkiyə Bayrağı da ucaldılıb.
Oxu24.com xəbər verir ki, bu fakt jurnalist Eynulla Fətullayevin ərazidən hazırladığı reportajda yer alan fotodan aydın olub.
Azərbaycan Ordusunun blok-postu ilə Ermənistan ordusunun blok-postu arasında məsafə təxminən 20 metr təşkil edir. Və Zod qızıl yatağı hazırda demək olar ki, bütünlüklə ordumuzun nəzarəti altındadır.
“Yataqda illərdir qanunsuz hasilat işləri aparan “GeoProMining” şirkətinin bütün texnikası, qızıl zavodunun tikililəri Azərbaycan Ordusunun nəzarəti altındadır. Əsgərlərimiz Azərbaycanın dövlət sərhədinin bərpasını tam təmin edib və burada qurulan blok-postda keşik çəkir. Ermənistan ordusunun blok-postu isə lap yaxınlıqda yerləşir.скачать dle 11.3