İlham Əliyev Vyetnam prezidentinə başsağlığı verdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Vyetnam Sosialist Respublikasının Prezidenti To Lama başsağlığı məktubu ünvanlayıb.
"Vyetnam Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibi, görkəmli dövlət xadimi Nquyen Fu Çonqun vəfatı xəbəri bizi olduqca kədərləndirdi.
Nquyen Fu Çonqun Azərbaycan ilə Vyetnam arasında dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin xoş ənənələrinin möhkəmlənməsində böyük xidmətləri olmuşdur. Biz dövlətlərarası münasibətlərimizin inkişafına Nquyen Fu Çonqun verdiyi töhfəni yüksək qiymətləndiririk.
Bu ağır itki ilə əlaqədar Sizə, mərhumun ailəsinə və yaxınlarına, bütün Vyetnam xalqına öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından dərin hüznlə başsağlığı verirəm".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев выразил соболезнования президенту Вьетнама » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил письмо с соболезнованиями президенту Социалистической Республики Вьетнам То Ламу.
Крайне опечалены известием о кончине генерального секретаря Центрального комитета Коммунистической партии Вьетнама, выдающегося государственного деятеля Нгуен Фу Чонга.
Нгуен Фу Чонгу принадлежат большие заслуги в укреплении добрых традиций отношений дружбы и сотрудничества между Азербайджаном и Вьетнамом. Мы высоко ценим вклад Нгуен Фу Чонга в развитие наших межгосударственных отношений.
В связи с этой тяжелой утратой от своего имени и от имени народа Азербайджана выражаю глубокие соболезнования Вам, семье и близким покойного, всему народу Вьетнама".скачать dle 11.3