Azərbaycan Prezidenti: “Biz çoxtərəfliliyə qəti şəkildə sadiqik”
“Biz çoxtərəfliliyə qəti şəkildə sadiqik. Biz çoxtərəflilik dəyərlərini 2019-cu ildən bu ilin əvvəlinə qədər Qoşulmama Hərəkatında təşviq etmişik”.
Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatına sədrliyi dövründə onun təsisatlanması istiqamətində mühüm addımlar atdığını vurğulayan dövlətimizin başçısı ölkəmizin təşəbbüsü ilə Qoşulmama Hərəkatının Parlament Şəbəkəsinin, Gənclər Təşkilatının və Qadınlar Platformasının yaradıldığını xatırladaraq bildirib: “Əminəm ki, Qoşulmama Hərəkatının təsisatlanması gələcəkdə də davam edəcək”.скачать dle 11.3

Президент Азербайджана: Мы твердо привержены многосторонности » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент Азербайджана: Мы твердо привержены многосторонности
Мы твердо привержены многосторонности. Мы продвигали ценности многосторонности в Движении неприсоединения с 2019 года вплоть до начала этого года.
Подчеркнув, что в период председательства в Движении неприсоединения Азербайджан предпринял важные шаги в деле институционализации этого глобального учреждения, а также напомнив о создании по инициативе нашей страны Парламентской сети, Молодежной организации и Женской платформы Движения неприсоединения, глава государства сказал: "Уверен, что институционализация Движения неприсоединения будет продолжаться и в будущем".скачать dle 11.3