İlham Əliyev: “Vladimir Putin və Heydər Əliyev iki ölkə arasında dostluq münasibətlərinin əsasını qoyublar”
22.04.2024 22:43 2 547
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Baykal-Amur Magistralının (BAM) 50 illik yubileyi münasibətilə dəmir yolu sahəsinin veteranları və işçiləri ilə birgə görüşdə ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsinə göstərdiyi ehtirama görə Rusiya Prezidenti Vladimir Putinə minnətdarlığını bildirib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan dövlətinin başçısı deyib: “Əlbəttə, Heydər Əlirza oğlu Əliyevin xatirəsinə ehtiramla yanaşdığına görə Vladimir Vladimiroviç Putinə xüsusi təşəkkür sözləri ifadə edirəm. Biz yaxşı bilirik ki, 2000-ci illərin əvvəllərində ölkələrimiz arasında dostluq, mehriban qonşuluq münasibətlərinin əsasını məhz Vladimir Vladimiroviç Putin və Heydər Əlirza oğlu Əliyev qoyublar. 2001-ci ildə Vladimir Vladimiroviç Putin Azərbaycana səfər etdi və bu, bizim birlikdə keçdiyimiz uzun bir yolun başlanğıcı oldu”.скачать dle 11.3

Президент: Владимир Путин и Гейдар Алиев заложили основу дружественных, добрососедских отношений между АР и РФ » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент: Владимир Путин и Гейдар Алиев заложили основу дружественных, добрососедских отношений между АР и РФ
Президент Азербайджана Ильхам Алиев на совместной встрече в Москве с ветеранами и работниками железнодорожной отрасли по случаю 50-летнего юбилея Байкало-Амурской магистрали (БАМ) поблагодарил Президента России Владимира Путина за уважение к памяти Гейдара Алиева.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава Азербайджанского государства сказал: "Конечно, слова особой благодарности Владимиру Владимировичу Путину за уважение к памяти Гейдара Алиевича Алиева. Мы прекрасно знаем, что именно Владимир Владимирович Путин и Гейдар Алиевич Алиев заложили основу дружественных, добрососедских отношений между нашими странами в начале 2000-х годов. В 2001 году Владимир Владимирович Путин посетил Азербайджан, и это стало началом большого пути, который мы проходим вместе".скачать dle 11.3