Bakıda axtarışda olan şəxs bıçaqla müqavimət göstərdi - Polis atəş açdı » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Bakıda axtarışda olan şəxs bıçaqla müqavimət göstərdi - Polis atəş açdı
Bakı şəhərində narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsində şübhəli bilinən, axtarışda olan şəxs polis əməkdaşlarına kəsici alətlə müqavimət göstərib qaçmağa cəhd edib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, sentyabrın 24 -də gecə saatlarında əvvəllər məhkum olunan 1991-ci il təvəllüdlü Fərid Əlizadə saxlanılarkən üzərində olan bıçaqla polis əməkdaşlarına müqavimət göstərdiyindən ona xidməti tabel silahı ilə xəbərdarlıq edilməklə saxlanılıb. Xəsarət alan şübhəli şəxs xəstəxanaya yerləşdirilib.
Onun üzərindən bıçaq, satış məqsədilə daşınan müxtəlif çəkilərdə qablaşdırılan narkotik vasitə olan herion aşkarlanıb.
Faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri ilə cinayət işi başlanılıb. İstintaq hərəkətləri davam etdirilir.скачать dle 11.3

В Баку наркоторговец напал на полицейских: им пришлось открыть огонь » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Баку наркоторговец напал на полицейских: им пришлось открыть огонь
В Баку подозреваемый в незаконном обороте наркотических средств и находящийся в розыске попытался оказать сопротивление сотрудникам полиции с помощью режущего предмета и сбежать.
Как сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел Азербайджана, ночью 24 сентября ранее судимый Фарид Ализаде (1991 г.р.) при задержании оказал правоохранителям сопротивление с применением ножа. Правоохранители открыли по нему предупредительный огонь из табельного оружия.
Подозреваемый, получивший ранение, был госпитализирован. При личном досмотре у него были обнаружены нож и героин, расфасованный для продажи.
По данному факту возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса. Следственные действия продолжаются.скачать dle 11.3