Ad gününü restoranda qeyd edib yola çıxdı: Vəzifəli şəxsin ölümünün təfərrüatı
Bu ilin 19 mart tarixində piyadanın ölümü ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi törətmiş Vüqar Mikayılovun məhkəməsi başa çatıb.
"Qafqazinfo"nun əldə etdiyi məlumata görə, Xəzər Rayon Məhkəməsində keçirilən iclasda 1972-ci il təvəllüdlü V.Mikayılov Cinayət Məcəlləsinin 263.2-ci maddəsi üzrə təqsirli bilinib.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, V.Mikayılovun "KIA Rio" avtomobili ilə vurduğu 1966-cı il təvəllüdlü Teymur Daşdəmirov vəzifəli şəxs olub. Bakı Metropoliteninin Yol Xidmətinin 1 saylı Yol distansiyasının rəisi olan T.Daşdəmirovun həmin gün 58 yaşı tamam olubmuş. O, ad günü münasibətilə restoranda keçirilən məclisdə iştirak edib və saat 23 radələrində Milli Aviasiya Akademiyasının qarşısında yolu keçmək istəyərkən onu avtomobil vurub. Ağır xəsarətlər alan T.Daşdəmirov hadisə yerində ölüb.
Keçirilən ekspertiza zamanı avtomobilin 80 kilometr/saat sürətlə hərəkət etməsi, sürücünün spirtli içki və ya narkotik vasitə qəbul etməməsi dəqiqləşib.
Həmçinin, məlum olub ki, maşınla vəzifəli şəxsi vurub öldürən Vüqar Mikayılovun oğlu Fərid Mikayılzadə Vətən müharibəsi iştirakçısıdır və beş medalla təltif edilib.
Vəzifəli şəxs heç vaxt ailə həyatı qurmadığından məhkəmə prosesində onun qardaşı zərərçəkmiş şəxs qismində tanınıb. T.Daşdəmirovun yaxınları qarşı tərəfdən şikayətçi olmadıqlarını bildiriblər.
Xəzər Rayon Məhkəməsinin bir neçə gün əvvəl çıxardığı hökmlə V.Mikayılova 1 il 6 ay sürücülük hüququndan məhrum edilməklə üç il azadlıqdan məhrumetmə cəzası verilib. Lakin onun cəzasını məntəqə tipli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkməsi qeyd edilib və barəsindəki başqa yerə getməmək haqqında iltizam qətimkan tədbiri dəyişdirilmədən saxlanılıb.скачать dle 11.3