Yurçeviç millimizin heyətini açıqladı
Avro-2020-nin seçmə mərhələsi çərçivəsində Bakıda iyunun 8-də Macarıstan, iyunun 11-də isə Slovakiya yığması ilə qarşılaşacaq, qeyd olunmuş oyunlara hazırlıq məqsədilə mayın 19-dan iyunun 11-dək təlim-məşq toplanışı keçirəcək Azərbaycan milli komandasının heyəti açıqlanıb.
həmin heyəti təqdim edir:
Qapıçılar: Səlahət Ağayev (“Neftçi”), Emil Balayev (“Tobol”, Qazaxıstan), Şahruddin Məhəmmədəliyev (“Qarabağ”);
Müdafiəçilər: Maksim Medvedev (“Qarabağ”), Bədavi Hüseynov (“Qarabağ”), Rahil Məmmədov (“Qarabağ”), Pavel Paşayev (“Oleksandriya”, Ukrayna), Şəhriyar Rəhimov (“Səbail”), Ömər Buludov (“Neftçi”), Bəhlul Mustafazadə (“Qəbələ”), Anton Krivostyuk (“Neftçi”);
Yarımmüdafiəçilər: Qara Qarayev (“Qarabağ”), Eddi İsrafilov (“Alcorcon”, İspaniya), Rəşad Eyubov (“Sabah”), Əli Babayev (“Sumqayıt”), Aleksey İsayev (“Sumqayıt”), Riçard Almeyda (“Qarabağ”), Dmitri Nazarov (“Erzgebirge Aue”, Almaniya), Emin Mahmudov (“Neftçi”);
Hücumçular: Mirabdulla Abbasov (“Neftçi”), Renat Dadaşov (“Eştoril”, Portuqaliya), Ağabala Ramazanov (“Səbail”), Rüfət Dadaşov (“Proysen Münster”, Almaniya), Ramil Şeydayev (“Krılya Sovetov”, Rusiya), Araz Abdullayev (“Qarabağ”), Namiq Ələskərov (“Neftçi”), Mahir Emreli (“Qarabağ”).
Siyahıda diqqət çəkən məqam “Qarabağ”ın futbolçusu Mahir Mədətovun yeni soyadı ilə qeyd edilməsidir.