Sumqayıtda sələmçi qadını öldürən şəxsin məhkəməsi başlayıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Sumqayıtda sələmçi qadını öldürən şəxsin məhkəməsi başlayıb
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində Sumqayıt şəhər sakini Rövşən Məmmədovun CM-nin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işi üzrə hazırlıq iclası keçirilib.
xəbər verir ki, ötən il sentyabrın 13-də Sumqayıt şəhəri H.Z.Tağıyev qəsəbəsində 66 yaşlı Minayə Həsənlinin üzərində zorakılıq əlamətləri olan cəsədinin yaşadığı evdə tapılması barədə Sumqayıt ŞPİ və şəhər prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Təxirəsalınmaz istintaq və əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində sentyabrın 17-də qətli törədən qəsəbə sakini, əvvəllər məhkum olunmuş Rövşən Məmmədov saxlanılıb. Araşdırma zamanı, öldürülən qadının Sumqayıt şəhərində sələmçiliklə məşğul olması məlum olub

Начался суд над убийцей ростовщицы в Сумгайыте
В Бакинском суде по тяжким преступлениям состоялось подготовительное заседание по уголовному делу в отношении жителя г.Сумгайыт Ровшана Мамедова, обвиняемого по статье 120.1 (умышленное убийство) УК Азербайджана.
Как сообщает Median.Az, 13-го сентября прошлого года в собственном доме в поселке Г.З.Тагиева сотрудники Сумгайытского ГУП и прокуратуры с признаками наследственной смерти обнаружили тело 66-и летней Минаи Гасанли. .
В результате неотложных следственных и оперативно-розыскных мер спустя 4 дня был задержан подозреваемый в совершении убийства житель вышеуказанного поселка, ранее судимый Ровшан Мамедов.