Qanunsuz çay xərçəngi ovu ilə məşğul olan şəxs saxlanıldı
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən verilən məlumata görə, Su Nəqliyyatında Polis İdarəsinin Şəmkir Xətt Polis məntəqəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən reyd zamanı Yenikənd Strateji Su Anbarının Qaracaəmirli kəndi ərazisindəki hissəsində qanunsuz olaraq çay xərçəngi ovu məşğul olan Mingəçevir şəhər sakini Elnur Binnətov saxlanılıb.
Onun ovladığı 2000-dən çox çay xərçəngi və avadanlıqlar maddi sübut kimi götürülüb. Dindirilmə zamanı saxlanılan şəxs həmin çay xərçənglərini kafe və restoranlara satmaq məqsədi ilə ovladığını etiraf edib.
Qeyd edək ki, may ayının 1-dən sentyabrın 1-nə kimi ölkə ərazisindəki bütün su hövzələrində ov qadağan edilib və bununla bağlı Su Polisi İdarəsinin əməkdaşları mütəmadi olaraq profilaktiki-monitorinq tədbirləri həyata keçirirlər.

В Шамкире за незаконный вылов раков задержан мужчина
Как сообщили в пресс-службе МВД, сотрудники Шамкирского линейного полицейского участка Управления полиции на водном транспорте задержали жителя Мингячевира Эльнура Биннатова, который незаконно занимался выловом речных раков на участке Еникендского стратегического водохранилища на территории села Гараджаамирли.
У браконьера в качестве вещественных доказательств изъяты более 2 000 раков и рыболовные снасти. На допросе задержанный признался, что раков он вылавливал для последующей продажи в кафе и рестораны.
Отметим, что с 1 мая по 1 сентября на всех водоемах страны запрещена охота, в связи с чем сотрудники Управления полиции на водном транспорте регулярно проводят профилактические и мониторинговые мероприятия.