Azərbaycan Ordusunun Xocavənd və Şuşadakı mövqeləri atəşə tutulub
İyunun 7-si saat 13:35-dən saat 19:45-dək Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti yerləşdiyi Azərbaycan ərazisindəki qeyri-qanuni erməni silahlı dəstələrinin üzvləri tərəfindən Azərbaycan Ordusunun Xocavənd və Şuşa rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqeləri atıcı silahlardan fasilələrlə atəşə tutulub.Bu barədə Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi məlumat yayıb.
Bölmələrimiz tərəfindən qeyd olunan istiqamətlərdə adekvat cavab tədbirləri görülüb.
Bundan başqa, qeyri-qanuni erməni silahlı dəstələrinin üzvləri kənd təsərrüfatı işləri adı altında Ordumuzun Ağdam, Xocavənd və Şuşa rayonları istiqamətlərində yerləşən mövqelərinin qarşısında uzunmüddətli fortifikasiya qurğularını quraşdırmağa cəhd göstəriblər.
Bölmələrimiz tərəfindən görülən təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində aparılan işlər dərhal dayandırılıb.

7 июня, с 13:35 до 19:45, позиции азербайджанской армии в Ходжавендском и Шушинском районах были с перерывами обстреляны членами незаконных армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана, где временно дислоцированы российские миротворцы.
Отмечается, что по указанным направлениям нашими подразделениями были приняты адекватные меры реагирования.
Кроме того, под видом сельскохозяйственных работ члены незаконных армянских вооруженных формирований пытались установить долговременные оборонительные сооружения перед позициями нашей армии в направлении Агдамского, Ходжавендского и Шушинского районов.
"В результате незамедлительных мер, принятых нашими подразделениями, работы были немедленно пресечены", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3