Zaxarova: “Armen Qriqoryanın mövqeyini müəyyənləşdirməsini istərdim”
Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova Ermənistan Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryanı mövqeyini müəyyənləşdirməyə çağırıb.
Bunu Mariya Zaxarova həftəlik brifinqdə deyib.
“Armen Qriqoryanın mövqeyini müəyyənləşdirməsini istərdim: ya Ermənistan tərəfi ilə normal dialoq olmalı, ya da belə bəyanatlar verilməlidir. Biz birincini seçirik”, - o vurğulayıb.
M.Zaxarova qeyd edib ki, A.Qriqoryanın bu yaxınlarda şərh etdiyi kommunikasiyaların açılması mövzusu Azərbaycan, Rusiya və Ermənistanın baş nazir müavinləri tərəfindən işlənilir: “Buna görə də kənardan belə şərhlərə cavab verməyi düzgün hesab etmirəm. Bu, müvafiq nümayəndələrin səlahiyyətidir”.

Захарова: Хотелось бы, чтобы секретарь Совбеза Армении Армен Григорян определился
Официальный представитель МИД России Мария Захарова призвала секретаря Совбеза Армении Армена Григоряна определиться.
Об этом Мария Захарова заявила на еженедельном брифинге, отвечая на вопрос News.ru.
"Хотелось бы, чтобы секретарь Совбеза Армении Армен Григорян определился - либо нормальный диалог, который должен быть с армянской стороной, либо такие заявления. Мы выбираем первое", - заявила Захарова.
Официальный представитель МИД России отметила, что тема по разблокированию коммуникаций, которую недавно прокомментировал А. Григорян, прорабатывается вице-премьерами Азербайджана, России и Армении: "Поэтому не считаю правильным реагировать на такие комментарии со стороны. Это компетенция соответствующих представителей".