İlham Əliyevdən yüksək vəzifəyə TƏYİNAT - FOTO
O, 1986-cı ildə Bakıda anadan olub, 2004-2008-ci illərdə Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında “Mühəndis iqtisadiyyatı və idarəetmə” (Menecment) ixtisası üzrə bakalavr, 2010-2013-cü illərdə isə Xəzər Universitetində “Maliyyə və kredit” ixtisası üzrə magistr təhsili alıb, “Biznesin idarə edilməsi” (MBA) dərəcəsi əldə edib.
V.Mustafayev əmək fəaliyyətinə 2006-2008-ci illərdə müxtəlif şirkətlərdə təlim koordinatoru, maliyyə və mühasibatlıq üzrə mütəxəssis işləməklə başlayıb, 2009-2012-ci illərdə “Ernst & Young” beynəlxalq audit şirkətində baş mütəxəssis, 2012-2014-cü illərdə “Azerfon” MMC-də Daxili audit departamentinin direktoru, 2014-2022-ci illərdə isə “PAŞA Holdinq” MMC və ona daxil olan şirkətlərdə müxtəlif vəzifələrdə çalışıb, o cümlədən “PAŞA Sığorta” və “PAŞA Həyat Sığorta” ASC-lərin Təftiş Komissiyalarının sədri olub.

Ильхам Алиев произвел назначение на высокую должность - ФОТО
В 2004-2008 годах учился в Академии государственного управления при Президенте Азербайджана по специальности "Инженерная экономика и менеджмент", а в 2010-2013-х - в университете Xəzər по специальности "Финансы и кредит", получил степень магистра в области управления бизнесом (MBA).
В 2006-2008 годах В.Мустафаев работал в различных компаниях координатором тренингов, специалистом по финансам и бухгалтерскому учету, в 2009-2012-х - главным специалистом в международной аудиторской компании Ernst&Young, 2012-2014-х - директором департамента внутреннего аудита в ООО Azerfon, а в 2014-2022-х занимал различные должности в ООО PAŞA Holding и входящих в него компаниях, в том числе был председателем ревизионных комиссий в ОАО PAŞA Sığorta и PAŞA Holding.