Azərbaycan Ordusunun tank heyətləri müxtəlif çalışmalar yerinə yetiriblər - VİDEO
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2023-cü il üçün döyüş hazırlığı planına əsasən, ümumqoşun poliqonunda Azərbaycan Ordusunun tank heyətləri ilə sürücülük və atəş hazırlığı üzrə müxtəlif çalışmalar yerinə yetirilib.
Bildirilib ki, tank heyətləri ərazidə təbii və süni maneələri dəf edərək döyüş maşınlarının idarə olunması, şərti düşmən hədəflərinin yerindən və hərəkətdə məhv edilməsi üzrə tapşırıqları uğurla icra ediblər.
Məşğələlərdə əsas diqqət hərbi qulluqçuların bilik və bacarıqlarının artırılması, eləcə də döyüş vərdişlərinin təkmilləşdirilməsidir.скачать dle 11.3

Экипажи танков азербайджанской армии выполнили различные упражнения - ВИДЕО
Согласно утвержденному министром обороны плану боевой подготовки на 2023 год, на общевойсковом полигоне экипажами танков азербайджанской армии были выполнены различные упражнения по вождению и огневой подготовке.
Преодолевая естественные и искусственные препятствия на местности, экипажи танков успешно выполнили задачи по управлению боевыми машинами, уничтожению целей условного противника с места и в движении.
Основной целью занятий является повышение знаний, умений и совершенствование боевых навыков военнослужащих.скачать dle 11.3