KİV: Bayden Almaniyaya təsir etmək üçün Ukraynaya “Abrams” tankları verməyə hazırdır
ABŞ Prezidenti Cozef Bayden Ukraynaya “Leopard 2” tanklarının mümkün tədarükü ilə bağlı hələ də qərar qəbul etməyən Almaniyaya təsir göstərmək üçün rəsmi Kiyevə 10 ədəd “Abrams” tankı verməyə hazırdır.
Bu barədə Pentaqondakı adı açıqlanmayan məsul şəxsə istinadən “Sky News Arabia” telekanalı məlumat yayıb.
Mənbənin sözlərinə görə, Bayden Almaniyanın Kiyevə “Leopard 2” verməsinə təzyiq göstərmək üçün 10 ədəd “Abrams” tankını Ukraynaya verməyə hazırdır.
Kanalın həmsöhbətinin fikrincə, Almaniya inadkarlığından əl çəkməli və “Leopard”ları Ukraynaya verməlidir. Mənbə Ukraynanın Rusiya ilə müharibədə “əlinin güclənməsi” üçün 500 tanka ehtiyac duyduğunu da bildirib.

СМИ: Байден готов передать Киеву танки Abrams, чтобы повлиять на ФРГ по поставкам Leopard
Президент США Джо Байден готов передать Киеву 10 танков Abrams, чтобы повлиять на Германию, которая пока не приняла решения относительно возможных поставок Украине танков Leopard 2.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом сообщил телеканал Sky News Arabia со ссылкой на неназванное ответственное лицо в Пентагоне.
По его сведениям, "Байден готов передать 10 Abrams Украине для оказания давления на Германию с тем, чтобы та передала Киеву Leopard 2".
По мнению собеседника канала, ФРГ "необходимо перестать упрямиться и передать Leopard Украине". С его точки зрения, "для противостояния военной операции РФ Украине требуются 500 танков".скачать dle 11.3