Şuşanın İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Turizm Paytaxtına namizədliyi irəli sürüləcək
Şuşanın 2026-cı ildə İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Turizm Paytaxtına namizədliyi irəli sürüləcək.
Bunu Azərbaycanın XİN başçısı Ceyhun Bayramov İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Nazirlər Şurasının Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində keçirilən 26-cı iclasında çıxışı zamanı deyib.
Nazir çıxışında sədrlik çərçivəsində Bakıda yaradılması nəzərdə tutulan İƏT-BMT Sənaye İnkişafı Təşkilatı (UNIDO) Təmiz Enerji Mərkəzinin, İƏT İqtisadi Tədqiqatlar Mərkəzinin fəaliyyətə başlaması istiqamətində tədbirlər görüləcəyini, Şuşanın 2026-cı ildə İƏT Turizm Paytaxtına namizədliyinin irəli sürüləcəyi diqqətə çatdırıb.

Шуша будет номинирована на звание туристической столицы ОЭС
Шуша будет номинирована на звание туристической столицы Организации экономического сотрудничества (ОИС) в 2026 году.
Об этом министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил в ходе выступления на 26-м заседании Совета министров Организации экономического сотрудничества (ОЭС) в Ташкенте.
В своем выступлении министр отметил, что в рамках председательства Азербайджана в организации будут приняты меры по началу деятельности Центра чистой энергетики ОЭС и Организации промышленного развития ООН (ЮНИДО), а также Центра экономических исследований ОЭС, которые планируется создать в Баку.скачать dle 11.3