Paşinyanı ələ salan erməni general vəzifəsindən qovulub - VİDEO » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Paşinyanı ələ salan erməni general vəzifəsindən qovulub - VİDEO
Ermənistan Prezidenti Armen Sarkisyan ölkənin Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisinin birinci müavini Tiran Xaçatryanı vəzifəsindən azad edib.
Yerli mətbuatın verdiyi xəbərə görə, buna səbəb, generalın “İskəndər” taktiki raket kompleksləri ilə bağlı hökumət başçısının şərhini ələ salması göstərilir.
Belə ki, bundan əvvəl Nikol yerli mediaya Dağlıq Qarabağda gedən müharibə zamanı Azərbaycana qarşı “İskəndər” taktiki raket komplekslərindən istifadə edilməsi və onun “partlamaması” və ya “10 faiz partlaması” barədə açıqlama vermişdi. Paşinyan bununla keçmiş Prezident Serj Sarqsyanın “hələ döyüş əməliyyatlarının başlanğıcında erməni hərbçilərinin “İskəndər”dən istifadə etməli olduğuna” dair ittihamına cavab vermişdi.
General-leytenant Xaçatryan isə öz növbəsində, jurnalistin “İskəndər” raketinin doğrudanmı 10 faiz partlaması ilə bağlı sualına istehza ilə cavab verib. “Əlbəttə mümkün deyil... Necə?... “İskəndər”?... Bir atəş?... 10 faiz?... Bağışlayın, amma bu qeyri-ciddidir”.
Buna münasibətində Ermənistanın Müdafiə Nazirliyi öz açıqlamasında Baş Qərargah rəisinin birinci müavininin sözlərinin jurnalist tərəfindən təhrif olunduğunu və mətnin oxucuya tam təqdim edilmədiyini, bilərəkdən yanlış təəssürat yaratmaq məqsədi daşıdığını qeyd edib. Nazirliyin sözlərinə görə, bunu informasiya təxribatı kimi qiymətləndirmək olar.скачать dle 11.3

Армянского генерала уволили за издевательство над Пашиняном - ВИДЕО
Президент Армении Армен Саркисян освободил от должности первого заместителя начальника Генерального штаба вооруженных сил Тирана Хачатряна.
Причиной является то, что генерал высмеял комментарий премьер-министра о тактических характеристиках ракетных комплексов "Искандер", сообщает местная пресса.
Отметим, что ранее Н.Пашинян заявил СМИ о том, что ракеты "Искандер", выпущенные армянскими военными в ходе последнего обострения карабахского конфликта, "не взорвались или взорвались лишь на 10%". Тем самым он ответил на обвинения бывшего президента Сержа Саргсяна в том, что еще в начале боевых действий армянские военные должны были использовать этот ОТРК.
В свою очередь, генерал-лейтенант Хачатрян с иронией ответил на вопрос журналиста о том, действительно ли ракеты "Искандер" взрывались лишь на 10%.
"Разумеется, это невозможно... Как?... "Искандер"?... Один пуск?... 10%?... Извините, но это несерьезно", - прокоментировал Т. Хачатрян.
В связи с этим Министерство обороны Армении в своем заявлении отметило, что слова первого заместителя начальника генштаба были искажены журналистом, и текст был представлен читателю не полностью. По мнению ведомства, это можно расценить как информационную провокацию.скачать dle 11.3