DSX-dan əməliyyat: Beyləqanda narkotacir saxlanıldı - FOTO
Narkotik vasitələrin dövlət sərhədindən qaçaqmalçılıq yolu ilə ölkəyə keçirilməsinin qarşısı alınıb.
Dövlət Sərhəd Xidmətindən bildirilib ki, 22 fevral tarixində, saat 23:30 radələrində “Horadiz” sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində Beyləqan rayonunun Əmirzeyidli kəndində yerləşən sərhəd zastavasının yaxınlığında bir nəfərin özünü şübhəli aparması və ətrafı müşahidə etməsi sərhəd naryadının diqqətini cəlb edib.
Şübhəli şəxs ərazidən bağlama götürərək hadisə yerindən uzaqlaşmağa cəhd etdib. Həmin şəxs sərhəd naryadının “dayan” əmrinə tabe olmayaraq ərazidən qaçmağa çalışarkən saxlanılıb.
Saxlanılan şəxsin Qəbələ rayon sakini 1996-cı il təvəllüdlü Abbasov Murad Xaləddin oğlu olması müəyyənləşdirilib,. Əlindəki bağlamaya baxış zamanı içərisində ümumi çəkisi dörd kiloqram 74 qram narkotik vasitəyə (üç kiloqram 520 qram “tiryək”, 554 qram “marixuana”, 200 ədəd “metadon-40” həbi) bənzər maddə və 50 qutu “mydrax” adlı dərman preparatları aşkar olunaraq götürülüb.