İspaniyada işsizlik müavinəti ilə bağlı fırıldaqçılıq edən 25 nəfər saxlanılıb
İspaniya Milli Polisi 4 milyon avro məbləğində işsizlik müavinəti ilə bağlı fırıldaqçılıqda şübhəli bilinən 25 nəfəri saxlayıb.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə İspaniya hüquq-mühafizə orqanlarının yaydığı press-relizdə deyilir.
Məlumata görə, şübhəlilər arasında dörd dövlət və dörd bank işçisi var. Saxlanılan şəxslər Dövlət Məşğulluq Xidmətinə qarşı dələduzluqla məşğul olan şəbəkə yaradılmasında iştirakda ittiham olunurlar.
Bu halla bağlı istintaq 2022-ci ilin dekabrında başlayıb. O zaman polis işsizlik müavinətlərinin rəsmiləşdirilməsi ilə məşğul olan bəzi əməkdaşların fəaliyyətində pozuntular aşkar etmişdi.скачать dle 11.3

В Испании задержали 25 человек за мошенничество с пособиями по безработице на 4 млн евро » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Испании задержали 25 человек за мошенничество с пособиями по безработице на 4 млн евро
Национальная полиция Испании задержала 25 человек по подозрению в мошенничестве на 4 млн евро с пособиями по безработице.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом говорится в пресс-релизе правоохранительных органов Испании.
По их информации, среди подозреваемых четверо государственных служащих и четверо банковских работников. Задержанных обвиняют в причастности к "сети, занимавшейся обманом Государственной службы трудовой занятости населения".
Расследование началось в декабре 2022 года. Тогда полицейские выявили нарушения в деятельности некоторых работников, занимающихся оформлением пособий по безработице.скачать dle 11.3