Amaliya Pənahova ilə vida mərasimi keçirilir - Fotolar
Hazırda Akademik Milli Dram Teatrında xərçəng xəstəliyindən dünyasını dəyişən 73 yaşlı xalq artisti Amaliya Pənahova ilə vida mərasimi keçirilir.
xəbər verir ki, "Qafqazinfo”nun əməkdaşının məlumatına görə, mərasimdə mərhum aktrisanın ailə üzvləri, sənət dostları, həmkarları, eləcə də mədəniyyət naziri Əbülfəs Qarayev də iştirak edir.
Mərasimə qatılan əməkdar artist Teymur Əmrah Amaliya Pənahovanın vəfatının böyük itki olduğunu bildirib: "Yaxınlarına, ailəsinə səbr diləyirəm. Böyük itkidir. Azərbaycan teatrına töhfələr verib. Allah rəhmət eləsin”.
Xalq artisti Nurəddin Mehdixanlının sözlərinə görə, Amaliya Pənahova ömrünün son gününədək teatr üçün fədakarlıqlar edən sənətkar olub: "Hər zaman gənclərə dəstək olub, yanlarında olub. Çox çətin dövrdə Bakı Bələdiyyə Teatrını yaratdı, sənətdən uzaqlaşan şəxsləri ora dəvət etdi. O həm sənətçi, həm də insan olaraq özü üçün yaşamayıb. Amaliya Pənahovanın yeri hər zaman görünəcək. O, fiziki mənada uzaqlaşıb. Amaliya xanım hər zaman bizimlə olacaq”.