Medvedevdən Mehriban Əliyevaya təbrik
Rusiya Federasiyası Hökumətinin Sədri Dmitri Medvedev Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Arif Əliyevanı doğum günü münasibətilə təbrik edib.
Ad gününüz münasibətilə Sizə Rusiya Federasiyasının Hökuməti adından və şəxsən öz adımdan səmimi təbriklərimi və ən xoş arzularımı çatdırıram.
Dost Azərbaycanın qarşısında duran irimiqyaslı sosial-iqtisadi vəzifələrin həllində Sizin mühüm rolunuzu xüsusi qeyd etmək istəyirəm. BMT-nin və UNESCO-nun xətti ilə böyük beynəlxalq mədəni və humanitar təşəbbüslərin həyata keçirilməsində Sizin fəal iştirakınız hörmət hissi doğurur.
Rusiya Federasiyasının yüksək dövlət mükafatı – "Dostluq" ordeni ilə təltif edilməyiniz Sizin Rusiya ilə Azərbaycan arasında mehriban qonşuluq və tərəfdaşlıq münasibətlərinin möhkəmlənməsinə verdiyiniz şəxsi töhfənizin təsdiqidir.
Əminəm ki, çoxplanlı əməkdaşlığın gələcək inkişafı, bundan sonra da müxtəlif sahələrdə perspektivli birgə layihələrin həyata keçirilməsi Rusiya və Azərbaycanın maraqlarına tamamilə cavab verir.
Hörmətli Mehriban Arif qızı, Sizə səmimi qəlbdən cansağlığı, xoşbəxtlik, əmin-amanlıq və bütün təşəbbüslərinizdə yeni-yeni uğurlar arzulayıram".скачать dle 11.3

Дмитрий Медведев поздравил Мехрибан Алиеву с Днем рождения
Председатель правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев отправил письмо Первому вице-президенту Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой по случаю ее Дня рождения.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на "АЗЕРТАДЖ", в послании говорится:
От имени Правительства Российской Федерации и от себя лично передаю искренние поздравления и самые добрые пожелания по случаю Вашего Дня рождения.
Хотел бы особо отметить Вашу значимую роль в решении масштабных социально-экономических задач, стоящих перед дружественным Азербайджаном. Вызывает уважение Ваше активное участие в продвижении крупных международных культурных и гуманитарных инициатив по линии ООН и ЮНЕСКО.
Признанием Вашего большого личного вклада в укрепление добрососедских и партнерских российско-азербайджанских отношений стало награждение Вас высокой государственной наградой Российской Федерации - орденом Дружбы. Убежден, что дальнейшее расширение многопланового сотрудничества, реализация перспективных совместных проектов в различных областях в полной мере отвечают интересам России и Азербайджана.
От души желаю Вам, уважаемая Мехрибан Арифовна, здоровья, счастья, благополучия и новых успехов во всех начинаниях".скачать dle 11.3