Azərbaycan XİN: Abxaziyadakı qondarma "seçkilər"i tanımırıq
Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi (XİN) Gürcüstanın Abxaziya bölgəsində 25 avqust 2019-cu il tarixində keçirilmiş qondarma "prezident seçkiləri"nə münasibət bildirib.
XİN-in bəyanatında deyilir ki, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi Gürcüstanın suverenliyini və ərazi bütövlüyünü dəstəklədiyini bir daha təsdiqləyir və 25 avqust 2019-cu il tarixində Gürcüstanın Abxaziya bölgəsində keçirilmiş qondarma "prezident seçkiləri"ni, həmçinin, onların nəticələrini tanımır.
Qeyd olunur ki, Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi Abxaziya məsələsinin beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə uyğun olaraq sülh yolu ilə həlli üçün danışıqların davam etdirilməsinin vacib olduğunu hesab edir.скачать dle 11.3

МИД Азербайджана: Мы не признаем так называемые "выборы" в Абхазии
Министерство иностранных дел Азербайджана выразило свое отношение к так называемым "президентским выборам", состоявшимся в грузинском регионе Абхазия 25 августа 2019 года.
Как говорится в заявлении, МИД Азербайджана еще раз выражает поддержку суверенитету и территориальной целостности Грузии и не признает так называемые "президентские выборы" в Абхазии.
Отмечается, что Министерство иностранных дел Азербайджана считает необходимым продолжить переговоры по мирному урегулированию абхазского конфликта в соответствии с нормами и принципами международного права.скачать dle 11.3