Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə aztəminatlı ailələrə qurban payları çatdırılır - FOTO
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə Qurban bayramı münasibətilə aztəminatlı ailələrə qurban payları çatdırılır.
Fonddan verilən məlumata görə, ətlik cins heyvanlar xüsusi ət kəsimi yerlərində kəsilərək hər bir ailə üçün ayrı-ayrılıqda qablaşdırılıb.
Heydər Əliyev Fondunun əməkdaşları və Fondun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyinin könüllüləri respublika üzrə ünvanlı sosial yardım alan, eləcə də aztəminatlı ailələlərə bayram sovqatları çatdırıb.
Bayram sovqatlarının paylanılması avqustun 13-dək davam edəcək.
Ümumilikdə 70 minə yaxın ailənin bayramı təbrik edilərək onlara Qurban bayramı münasibətilə qurban payları çatdırılacaq.
Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Fondunun nümayəndələri mütəmadi olaraq müxtəlif bayramlarda aztəminatlı ailələrə baş çəkərək onlara Fondun adından sovqatlar təqdim edir.
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilən bu layihə aztəminatlı ailələr üzrə dövlət siyasətinə töhfə vermək məqsədi daşıyır.

По инициативе Мехрибан Алиевой малообеспеченным семьям раздают мясо - ФОТО
По инициативе первого вице-президента Азербайджана, президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой малообеспеченные семьи получают мясо по случаю праздника Гурбан.
По данным фонда, скот мясных пород забивают в специальных местах и упаковывают отдельно для каждой семьи.
Сотрудники Фонда Гейдара Алиева и волонтеры Общественного объединения «Региональное развитие» доставили праздничные подарки малообеспеченным семьям, а также семьям, получающим адресную социальную помощь.
Раздача праздничных подарков продолжится до 13 августа.
В общей сложности около 70 000 семей поздравят с праздником и вручат им мясо по случаю праздника Гурбан.
Отметим, что представители Фонда Гейдара Алиева регулярно посещают малообеспеченные семьи в различные праздники и дарят подарки от имени Фонда.
Проект, инициированный президентом Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой, направлен на содействие государственной политике в отношении малообеспеченных семей.